Terapeutické podsedlové dečky

Doprovodné produkty, bez kterých to nikdy nebude ono !

Podsedlové dečky ze 100% vlny

"Návrat k zapomenutému"

 

Proč právě 100% vlna?

Obecné - decka1.jpgPro výrobu námi šitých podsedlových deček jsme zvolili plstěné tabule ze 100% ovčí vlny nebo-li vlněný filc, který je neustále preferován v automobilovém, leteckém i zdravotnickém průmyslu pro své jedinečné tepelné, mechanické, akustické vlastnosti, které nám zajišťují pohodlí a komfort. Materiál, který je v "koňském byznyse" neprávem opomíjen, ale ne tak docela. Je preferován převážně u westernových podsedlových dek, a také ho používají špičková sedlářství zaměřená převážně na anglická sedla (např. Passier & Sohn, Childeric) pro zvýšení komfortu koňských zad a pro terapeutické účely.

 

Obecné - decka2.jpgPravý filc je vyroben ze 100% ovčí vlny. Tepelnou úpravou tzv. plstěním jsou ze 100% ovčího rouna vyráběny plstěné tabule různých tlouštěk. Technologie výroby zaručuje homogenitu a kompaktnost materiálu. Nedochází tak k přesunu a hromadění nebo úbytku materiálu jako u deček s vycpávkou ze syntetické vlny, u kterých postupem času začne docházet vlivem koškého potu a praní k narušení a rozpadu syntetického vlákna, které poznáme tvořícími se nopky a smotky. Dečka ztrácí homogenitu a pružnost, které jsou důležité jak pro rovnoměrný přenos signálu pobídky, tak i pro tlumení nárazu. Oproti tomu deka ze 100% vlněného filcu neztrácí na svých vlastnostech, funguje i propocená a špinavá, navíc dokáže udržovat tepelně-klimatický komfort zad jak v zimě, tak v létě. 

 

Funguje to naprosto stejně jako nejlepší funkční prádlo ze 100% merina. "V létě chladí, v zimě hřeje."

 

Info o podsedlových dečkách ze 100% vlny vč. foto a cen najdete v našem katalogu.

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací